Visos kategorijos
EN
Pramonės Naujienos

Pagrindinis puslapis>Naujienos>Pramonės Naujienos

Sumažinti nerūdijančio plieno pramonės taršą

Laikas: 2021-01-12 Pataikymai: 62

Anotacija: Pastaraisiais metais partijos Centrinis komitetas ir Valstybės taryba teikė didelę reikšmę itin mažos emisijos geležies ir plieno transformacijai. Daugelyje svarbių susitikimų ir vyriausybės darbo ataskaitų buvo pasiūlyta skatinti itin mažą išmetamųjų teršalų transformaciją geležies ir plieno pramonėje. „Nuomonės dėl itin mažų emisijų diegimo geležies ir plieno pramonėje skatinimo“ (Po Huan Taiqi [2019] Nr. 35 išleidimo), visi regionai privalo atlikti itin mažos emisijos plieno pramonės transformaciją m. fazės ir regionai. „Nuomonėse“ pateiktos emisijos ribos pramonės ekspertų taip pat vadinamos „griežčiausiais standartais istorijoje“. Esant tokiai bendrai situacijai, peržiūrėdami dokumente pateiktus kietųjų dalelių išmetimo indekso reikalavimus ir dabartinę mano šalies dulkių šalinimo technologijos būklę, palyginkite pagrindinės dulkių šalinimo technologijos privalumus ir trūkumus su aukštu pripažinimu pramonėje ir aptarkite pasirinkimą. dulkių šalinimo technologijos maršrutų pagal naujus reikalavimus. Atnaujinkite idėjas atitinkamoms plieno įmonėms ir padėkite laimėti kovą su mėlynu dangumi.
Siekdama įgyvendinti partijos CK ir Valstybės tarybos sprendimus ir dislokavimus, 2019 m. balandžio mėn. Ekologijos ir aplinkos ministerija kartu su Plėtros ir reformų komisija bei Pramonės ir informacinių technologijų ministerija bendrai paskelbė „Nuomones“. dėl itin mažų teršalų išmetimo plieno pramonėje diegimo skatinimo“ (toliau – Nuomonės). „Nuomonėse“ dar kartą buvo sugriežtinti pirminiai kietųjų dalelių išmetimo standartai įvairiuose plieno procesuose ir siūloma, kad viso proceso metu itin maža emisija reiškia itin mažą emisiją. Jame taip pat pateikiami pažangos reikalavimai itin mažoms transformacijoms įvairiuose regionuose, o tai toliau skatina plieno pramonės dulkių šalinimo ir apdorojimo technologijas. Keisti. Tačiau šiuo metu dauguma vietinių geležies ir plieno įmonių turi ilgą aukštakrosnių keitiklio procesą, kuriame yra daug ir sudėtingų procesų. Nelengva užduotis laikytis viso gamybos proceso kietųjų dalelių emisijos standartų. Be to, vietinių geležies ir plieno įmonių plėtra yra netolygi, o gamybos pajėgumai, neatitinkantys aplinkos apsaugos standartų, vis dar yra reti. Todėl būtina atnaujinti ir atnaujinti dulkių šalinimo įrenginius. Todėl, esant dabartinei aplinkos apsaugos politikos situacijai, siekis per trumpą laiką pasiekti itin žemą dulkių dalelių emisijos ribą yra neabejotinai aktualiausia plieno įmonių problema.
Veidrodis-auksinis 1
1. Kietųjų dalelių kontrolės reikalavimai ypač mažos emisijos transformacijoje
2019 m. balandžio mėn. buvo oficialiai paskelbta „Nuomonių“, sukėlusi plieno aplinkos apsaugos audrą, skelbianti, kad visa mano šalies plieno pramonė pateko į bendrą itin mažos emisijos transformacijos situaciją. Kalbant apie kietųjų dalelių rodiklius, „Nuomonėse“ reikalingos išmetamosios dujos organizuotų emisijų pavidalu, sukepinimo mašinos galvutė ir granulių skrudinimo išmetamosios dujos (įskaitant veleno krosnį, groteles sukamą krosnį, juostinį skrudintuvą), koksavimo proceso kokso krosnies dūmtraukių išmetamosios dujos , kitos pagrindiniai taršos šaltiniai (įskaitant sukepinimo mašinos uodegą, anglies įkrovimą, sausąjį kokso gesinimą, karšto aukštakrosnių krosnis, aukštakrosnių duobes ir čiaupus, karšto metalo išankstinį apdorojimą, konverterio antrines išmetamąsias dujas ir kt.) Vidutinė valandinė kietųjų dalelių koncentracija. nėra didelis Esant 10 mg/m3, valandinė vidutinė emisijos koncentracija ne mažiau kaip 95 % laiko per mėnesį atitinka normą; išmetamosios dujos yra neorganizuotos, medžiagų tiekimo ir uždarymo, sukepinimo, granuliavimo, geležies gamybos, koksavimo ir kitų medžiagų smulkinimo, sijojimo procesų, dulkių šalinimo įrenginiai turi būti įrengti maišymo įrangai ir laužo pjaustymui. Be to, „Nuomonėse“ taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad įmonės turėtų rinktis brandžias ir taikytinas aplinkosaugos transformavimo technologijas pagal gamyklines sąlygas ir skatinti naudoti pažangias dulkių šalinimo priemones, tokias kaip plėvele dengti filtrų maišelių dulkių surinkėjai ir filtrų kasetiniai dulkių surinkėjai. , kuriame nurodoma dulkių šalinimo apdorojimo technologijos pasirinkimo kryptis. .
2. Dabartinė dulkių šalinimo technologijos taikymo būklė
Ištyrus daugiau nei 20 geležies ir plieno įmonių, nustatyta, kad beveik visose geležies ir plieno įmonėse dulkių turinčioms išmetamosioms dujoms apdoroti naudojamas didelio efektyvumo maišinis filtras arba kasetinis filtras, o kai kuriuose procesuose, kuriuose susidaro šlapios išmetamosios dujos, naudojami drėgni elektrostatiniai nusodintuvai. Bendrovė mano, kad šie brandūs procesai turi geriausią dulkių ir išmetamųjų dujų valymo efektą, kuris yra toks pat kaip ir „Nuomonėse“ minima dulkių šalinimo technologija. Be to, pagal galimas išmetamųjų dujų kietųjų dalelių valymo technologijas, nurodytas „Taršos leidimo prašymo ir išdavimo techninėse specifikacijose“, išskyrus išmetamąsias dujas, susidarančias karštojo valcavimo staklyno apdailos valcavimo metu, kitos išmetamosios dujos. taršos generavimo mazgai gali būti apdorojami maišų dulkėmis (danga). Membraninio filtro medžiaga) ir filtro kasetės dulkių pašalinimo procesas. Todėl šiame straipsnyje daugiausia analizuojami maišelio ir filtro kasetės dulkių šalinimo technologijų privalumai ir trūkumai bei pritaikymas.
Maišinis filtras pasirodė anksčiau ir buvo naudojamas jau Vakarų judėjimo pabaigoje. Jis daugiausia buvo naudojamas sausoms, dulkėtoms mažų dalelių dydžio dujoms filtruoti. Filtro maišelis yra pagamintas iš įvairių filtrų pluoštų (cheminio pluošto arba stiklo pluošto) audimo arba adatos perforavimo būdu ir naudoja pluošto audinio filtravimo funkciją dulkių turinčioms dujoms filtruoti. Kasetinio tipo dulkių surinkėjas pasirodė palyginti vėlai. Aštuntajame dešimtmetyje kai kurie vartotojai pasirodė Vakarų šalyse. Jie tikėjo, kad tokio tipo dulkių surinkėjas yra palyginti mažo dydžio, žymiai pagerino apdorojimo efektyvumą ir yra lengvai prižiūrimas. Tačiau jei reikės apdoroti dulkėtas dujas didesniu oro kiekiu, valymo efektas bus menkas dėl mažos nusodintuvo talpos, kurią sunku pritaikyti didelėse pramonės įmonėse, todėl daugeliui tai nebuvo plačiai reklamuojama. metų. Nuo XXI amžiaus pasaulio medžiagų technologijos sparčiai vystėsi. Kai kurios užsienio įmonės ėmėsi iniciatyvos tobulinti dulkių surinkėjo struktūrą ir filtravimo medžiagą, kelis kartus padidindamos bendrą pajėgumą ir tapdamos dideliu dulkių surinkėju, kurio filtro plotas viršija 1970 m21.
3. Dulkių šalinimo technologijos lyginamoji analizė
1. Dulkių rinktuvas maiše
(1) Maišinio filtro veikimo principas
Dulkių turinčios dujos iš dulkių šalinimo gaubto patenka į ventiliacijos kanalą, o pasiekusios išėjimo angą yra sukeltos sukelto traukos ventiliatoriaus, o tada dūmų ir dulkių surinkimui naudojamas pluoštinis dulkių šalinimo filtro maišelis. gravitacijos ir inercijos.
(2) Pagrindiniai veiksniai, turintys įtakos maišinio filtro veikimui
Maišinio filtro veikimas daugiausia apima dulkių šalinimo efektyvumą, slėgio nuostolius ir tarnavimo laiką. Pagrindiniai veiksniai, lemiantys dulkių šalinimo efektyvumą ir maišinio filtro tarnavimo laiką, yra oro ir audinio santykis, filtro medžiagos tipas ir dulkių šalinimo būdų pasirinkimas.
Maišinio filtro filtro medžiaga išsivystė iš įprastų pluoštų į itin smulkius pluoštus, vėliau į specialios formos skerspjūvio pluoštus, o vėliau į ePTFE membranos struktūrą. Įprasti pluoštai negali kontroliuoti smulkių dulkių dalelių, todėl norint pasiekti itin mažą dulkių emisijos kontrolę, būtina pakeisti pluošto struktūrą arba naudoti išorinę jėgą; Itin smulkaus pluošto formos skerspjūvio pluoštai turi didesnį specifinį paviršiaus plotą, todėl yra didesnis filtravimo plotas, todėl sumažėja oro ir audinio santykis; ePTFE membrana gali sulaikyti dulkių daleles ant membranos paviršiaus. Šiuo metu filtro maišelio medžiagai pasirenkama membraninė filtro medžiaga, kurios efektyvumas yra didesnis.
2. Kasetinis dulkių surinkėjas
Filtro kasetės dulkių surinktuvo veikimo principas: Dulkių turinčios dujos per dulkių surinktuvą patenka į vėdinimo kanalą, o į dėžę patenka išorinis indukuojamas traukos ventiliatorius. Kadangi dėžutės spindulys yra daug didesnis nei vamzdžio, oro srautas plečiasi, o sunkesnės didelės dulkių dalelės nusėda veikiant gravitacijai, lengvesnės smulkios dulkių dalelės kartu su oro srautu patenka į filtro kasetę ir jas blokuoja filtro elementas. visapusiškų efektų serija ir tada atskirta nuo oro.
3. Maišinio filtro ir kasetinio filtro privalumų ir trūkumų palyginimas
Maišelio tipo dulkių surinkėjas ir filtro kasetinis dulkių surinkėjas turi savų privalumų ir trūkumų naudojimo procese. Renkantis dulkių šalinimo procesą, reikėtų visapusiškai atsižvelgti į pačios įmonės situaciją. Privalumai ir trūkumai pateikti 1 lentelėje.
Ketvirta, įmonės praktinio taikymo atvejo analizė
Kaip pavyzdį paimkite Hebėjaus provincijos plieno grupės aukštakrosnės duobės proceso dalies dulkių šalinimo proceso transformaciją. Iš pradžių įmonė naudojo maišinį filtrą, kad pašalintų dulkes iš išmetamųjų dujų, susidarančių aukštakrosnės duobės skyriuje. Tačiau naudojant buvo nustatyta, kad tai sukels painiavą dėl darbo sąlygų. Maišelio problema. Tuo pačiu metu dėl prasto filtro maišelio dulkių šalinimo efekto šios sekcijos išmetamųjų dujų kiekis negali stabiliai atitikti itin mažų emisijų standartų reikalavimų. Atsižvelgdama į standarto pasiekimo sąlygą ir kapitalo investicijas pakeisti filtro maišelį, bendrovė nusprendė pertvarkyti dulkių šalinimo procesą ir maišo filtrą pakeisti filtro kasetiniu filtru. Parametrai ir poveikio palyginimas prieš ir po transformacijos pateikti 2 lentelėje.
Internetinės stebėsenos duomenimis prieš ir po transformacijos, šioje atkarpoje išmetamųjų dujų kietųjų dalelių emisijos koncentracija buvo labai sumažinta ir gali stabiliai siekti 10 mg/m3, atitinkanti itin mažų emisijų standartų reikalavimus. Palyginti su prieš transformaciją, panaudojus filtro kasetės dulkių surinkėją, išvengiama lengvo filtro maišelio susidėvėjimo ir nutekėjimo problemos, iš esmės jis gali būti naudojamas ilgą laiką be priežiūros, net jei filtro kasetė išimama ir pakeista, tai labai patogu, be to, ji padidinama ribotoje erdvėje. Efektyvus filtro plotas yra sumažintas, slėgio skirtumas yra mažas, o dulkių pašalinimo efektas yra gana stabilus. Tačiau pakeitus filtro kasetės dulkių surinktuvą taip pat yra tam tikrų trūkumų.
Bendraudamas su įmonės vidiniu personalu, autorius sužinojo, kad įranga po pertvarkos yra sudėtingesnė nei anksčiau, o įmonėje būtinas aukšto lygio įrangos dispečerinis, montavimo ir priežiūros valdymas. Be to, filtro kasetės dulkių rinktuvo selektyvumas sausoms dulkėms nėra toks geras, kaip tikėtasi, ir jis nepasižymi dideliu dulkių šalinimo efektyvumu visų tipų dulkėms. Jei norite jį taikyti visuose procesuose, vis tiek reikia atlikti išsamų tyrimą ir plėtrą. Apskritai, atsižvelgiant į vis sunkesnę aplinkos apsaugos situaciją, atsižvelgiant į aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi, pakeitimo poveikis vis dar yra labai reikšmingas.
Penki, apibendrinti pasiūlymai
1. Pasiūlymai proceso pasirinkimui
Šiuo metu, neatsižvelgiant į šlapio dulkių šalinimą, geriausias dulkių šalinimo technologijos pasirinkimas itin mažos emisijos situacijoje turėtų būti kasetinis dulkių surinkėjas ir maišinis filtras. Dviejų tipų dulkių surinkėjai turi savų privalumų ir trūkumų. Plieno įmonių ypač mažos kietųjų dalelių emisijos transformacijai rekomenduojama, kad įmonės galėtų pasirinkti dulkių šalinimo technologiją pagal faktines sąlygas ir savo poreikius. Jei pradinio maišelio dulkių pašalinimo procese vis tiek nepavyksta pasiekti stabilių emisijos standartų, pirmas žingsnis gali būti. Apsvarstykite galimybę pakeisti PTFE mikroporinę membraną ir itin smulkaus pluošto paviršiaus sluoksnio gradiento filtro medžiagą. Antra, apsvarstykite galimybę pakeisti filtro kasetės dulkių šalinimo procesą, kad būtų užbaigtas itin mažos emisijos transformavimas ir pasiekta standartinė emisija.
2. Inžinerinio projektavimo pasiūlymai
Siekdama padėti įmonėms įvykdyti atitinkamus „Nuomonių“ reikalavimus ir teikti rekomendacijas dėl inžinerinio projektavimo ir statybos, 2020 m. sausio mėn. Kinijos aplinkos apsaugos pramonės asociacija išleido „Technines gaires, skirtas geležies ir plieno įmonių rekonstrukcijai, naudojant itin mažą emisiją“. kuriame didelio efektyvumo maišelio dulkių šalinimo ir filtravimo procesas. Būgninių dulkių šalinimo procese siūlomos techninių parametrų pamatinės vertės, todėl rekomenduojama, kad įmonės galėtų jas remtis ypač mažos emisijos transformacijos procese, atsižvelgiant į jų faktines sąlygas. . Kaip pavyzdį paimant maišinį filtrą, įmonei sudarant sutartį rekomenduojama, kad filtro vėjo greitis būtų mažesnis nei 0.8 m/min. Filtro vėjo greitis čia turėtų būti visas filtro vėjo greitis. Pilnas filtravimo vėjo greitis yra teoriškai apskaičiuotas filtravimo vėjo greitis. Kai neprijungtas dulkių surinkėjas išvalo dulkes, viena iš šiukšliadėžių bus uždaryta ir tikrasis filtravimo vėjo greitis padidės. Tai taip pat laikas, kai išmetamųjų teršalų kiekis greičiausiai viršys standartą, todėl reikalaujama visiško filtravimo vėjo greičio; Rekomenduojama, kad dulkių surinkėjas būtų su deflektoriumi, kuris reguliuoja oro srauto paskirstymą. Jei deflektorius nepasirinktas, filtro maišelis arba filtro kasetė bus išplaunama oro srautu ir sutrumpės tarnavimo laikas.
„Mėlynojo dangaus gynyba“ įžengė į paskutinį sudėtingų problemų sprendimo etapą. Plieno pramonė, kaip absoliučiai pagrindinis kovos už oro taršos prevenciją ir kontrolę laukas, yra būtina transformacijai į itin mažą emisiją. Geležies ir plieno įmonės turi aktyviai reaguoti, išaiškinti aplinkos taršos kontrolės idėjas ir skatinti aplinkos kokybės gerinimą bei pramonės pertvarkos atnaujinimą.

1 xiu